Artróza - když odchází chrupavka

Artróza je onemocnění kloubů, kdy klouby ztrácejí chrupavku. Ta pokrývá klouby a chrání je nejen proti nárazům a brání kostem v přímém dotyku. Ztráta chrupavky je postupná a degeneruje klouby.

Číst dál...

Degenerativní onemocnění kloubů jménem artróza

Degenerativní onemocnění kloubů, které není ani trochu příjemnou záležitostí, se v posledních letech vyrojilo jako houby po dešti. Je namístě dodat, že se tato nemoc odborně nazývá artróza, a útočí hlavně na starší generaci, obvykle postihuje hlavně lidi v důchodovém věku.

Číst dál...

Artróza i artritida mají mnoho společného, ale i rozdílného

Při vyslovení slov artritida a artróza, která mnohým lidem znějí stejně, si vybavíme patrně klouby a seniory. Tyto dva charakteristické znaky sice obě nemoci spojuje, mají však mnoho rozdílných znaků.

Číst dál...

Artróza - nepřítel starších osob

Asi nejčastější civilizační choroba současnosti, která umí pořádně znepříjemnit každodenní život – seznamte se s artrózou, úhlavním a bolestivým nepřítelem tisíců starších osob. Dopracovat se k ní lze nejen díky dědičným dispozicím, ale i nevhodnou životosprávou, přílišným množstvím kilogramů navíc nebo třeba jen nedostatkem vitamínů a minerálních látek v našem jídelníčku (nejvíce chybí zinek, vápník nebo křemík). 

Číst dál...